Aktywność dla każdego!

Aktywność dla każdego!

W tym wpisie przedstawimy Wam sporty, które może uprawiać każdy, o ile nie ma do tego zdrowotnych przeciwwskazań. Niektóre aktywności fizyczne są tak proste, że wykonujesz je nieświadomie każdego dnia! Nawet nie myślisz o tym, że właśnie zrobiłeś skłon, żeby zawiązać buta. Sprzątając w domu czy mieszkaniu nie zdajesz sobie sprawy, ile kroków uda Ci się wtedy zrobić. Jak widać, niektóre aktywności nie wymagają zbyt wielkich umiejętności.

Postaramy się dzisiaj opisać właśnie te, które może praktykować każdy.

Jaka jest jedna z najpopularniejszych aktywności, która dostępna jest dla wszystkich? Oczywiście spacery! Już nawet 30 minut spacerowania codziennie, poprawi nasze zdrowie, samopoczucie i kondycję. Spacerować można w samotności albo z rodziną, znajomymi, przyjaciółmi. Można także wyjść z psem. Opcji na to, z kim „można się przejść” jest sporo. Na spacerze nie tylko poczujesz się lepiej, ponieważ Twój organizm się dotleni, ale także będziesz mieć możliwość spędzenia trochę czasu w towarzystwie natury, zieleni. Nawet, jeśli mieszkasz w mieście, warto na spacer wybrać się na przykład do parku lub w inne tereny zielone. Obcowanie z przyrodą także poprawi Twój nastrój, a przy okazji zniweluje negatywne skutki stresu. Naprawdę warto spacerować, nawet krótkie odległości. Uwierz, że poczujesz się po tym lepiej, a przecież chodzenie nie jest zbyt skomplikowaną czynnością…

Nasza kolejna propozycja to jazda na rowerze. Ludzie ze świata sportu, a nawet medycyny są zgodni, że jest to sport, który nie obciąża naszych stawów, a przy okazji jest świetnym sposobem na walkę ze zbędnymi kilogramami. Jeśli masz taki problem, możesz połączyć przyjemne, z pożytecznym. Jazda na rowerze wymaga jedynie zakupu roweru i umiejętności jazdy na nim. Nie jest to wielki wydatek, a posłuży Ci na lata. Jeśli nie umiesz jeździć, poproś o pomoc swoich znajomych. Rekreacyjna jazda to naprawdę bułka z masłem ? Jeździć możesz po najbliższej okolicy, odwiedzając ciekawe zakątki. Pamiętaj jednak, żeby starać się wcześniej zaplanować trasę i mierzyć siły na zamiary. Podobnie jak w przypadku spacerowania, zaczynaj od krótkich dystansów, a z czasem jedź coraz dalej i dalej… Rower naprawdę pomoże Ci poprawić stan zdrowia, zacząć uprawiać sport, a przy tym jest prosty i przyjemny. Na przejażdżki także możesz zabrać swoich bliskich, z pewnością umilą Ci czas.

Co jeszcze?

Ostatnią propozycją, którą specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy to basen. Możesz być troszkę zdziwiony, ale już tłumaczymy ? Nie chodzi nam tutaj o pływanie na czas, na basenie olimpijskim. To raczej zostawiamy specjalistom… Jednak korzystanie z basenu, w znaczeniu rekreacyjnym, ma naprawdę wiele zalet. Możesz zorientować się, czy w Twojej okolicy są organizowane jakieś zajęcia w wodzie, typu aqua aerobik. Nawet nie zdajesz sobie sprawy, jak ciekawe są to zajęcia, a przy okazji jak skuteczne są. Aktywność fizyczna w wodzie nie obciąża naszych stawów ani kości, a przy tym wzmacnia mięśnie, układ krążeniowy i oddechowy, poprawia sylwetkę i oczywiście, jak większość sportów, poprawia samopoczucie.

Aktywności, które dzisiaj Wam zaprezentowaliśmy powinny pomóc, w rozpoczęciu przygody ze sportem. Warto ruszyć się z kanapy, wyjść za zewnątrz, a wymówkę, o tym, że „sport nie jest dla mnie” włożyć między bajki. Jak widać, nie trzeba wykonywać skomplikowanych czynności, żeby zacząć się ruszać. Czasami wystarczy po prostu iść.

Jeden komentarz o “Aktywność dla każdego!

Comments are closed.