Niezwykłe długowieczne rekordy sportowe

Niezwykłe długowieczne rekordy sportowe

W sporcie pada wiele różnych rekordów. Niektóre z nich utrzymują się przez kilka zawodów, a niektóre pozostają niepobite przez kilkadziesiąt lat. Przyjrzyjmy się tym długowiecznym rekordom.

Cztery tysiące zwycięstw

Trudno uwierzyć w to, że jakikolwiek sportowiec może odnieść zwycięstwa w tak dużej liczbie zawodów. A jednak dokonać się tego udało Anthony’emu Peterowi McCoyowi. Ten pochodzący z Irlandii Północnej dżokej wygrał cztery tysiące zawodów w karierze. Swoje pierwsze zawody wygrał w 1992 roku w wieku 17 lat.

17 sezonów bez opuszczonego meczu

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych baseballistów, Cal Ripken Jr. swój pierwszy rekord pobił w 1995 roku. 6 września wystąpił w 2131 z rzędu w meczu MLB, a na tym spotkaniu pojawił się nawet prezydent Stanów Zjednoczonych. W 1996 roku pobił ten sam rekord, ale biorąc pod uwagę wszystkie zawodowe ligi baseballa. Zagrał 2216 meczów z rzędu, a serię zakończył, mając ich na koncie 2632.

Złoty Wielki Szlem

Steffi Graf to postać, której nie trzeba przedstawiać. Termin „Złoty Wielki Szlem” powstał tylko po to, by opisać jej osiągnięcie. W jednym sezonie wygrała wszystkie turnieje wielkoszlemowe (French Open, Australian Open, Wimbledon, US Open) oraz zdobędzie złoty medal igrzysk olimpijskich. Do tej pory nikt tego nie powtórzył.

Rekord nieosiągalny dla Michaela Jordana

Wilt Chamberlain jest jednym z najlepszych zawodników w historii NBA. Sześć razy zagrał w finale najlepszej koszykarskiej ligi na świecie, wygrywając dwukrotnie. Kilka razy był wybierany MVP sezonu zasadniczego ligi, raz finałów i meczu gwiazd, lecz nie tylko tym wpisał się na kartę historii NBA. 2 marca 1962 w meczu, w którym jego Philadelphia Warriors rywalizowała z New York Knicks, zdobył nieprawdopodobną liczbę 100. punktów. Mecz zakończył się wynikiem 169-147 dla ekipy z Philadelphii.