Najdziwniejsze dyscypliny i zawody sportowe na świecie

Najdziwniejsze dyscypliny i zawody sportowe na świecie

Piłka nożna, siatkowa, ręczna, jeździectwo, skoki na nartach, kolarstwo, łyżwiarstwo, lekkoatletyka… Sportów, które dobrze znamy, lubimy, oglądamy, a może nawet i praktykujemy jest sporo. Co powiecie na szachowy boks albo na połączenie siatkówki z piłką nożną. Może coś takiego jak wyścig kosiarek bardziej przypadnie Wam do gustu ?

Dziwnych sportów nie brakuje… Dzisiaj właśnie w formie bardziej luźnego wpisu, zapraszamy Was na przegląd najdziwniejszych dyscyplin sportowych z całego świata. Zaraz zdziwicie się, co ludzie potrafią wymyślić (i jeszcze nazwać to sportem).

Zaczynajmy więc!

Naszym numerem jeden, wśród najdziwniejszych dyscyplin sportowych jest zdecydowanie rzut telefonem komórkowym.

Kto z nas nie miał chociaż raz w życiu ochoty, żeby wywalić swój telefon jak najdalej od siebie? Organizatorzy tych zawodów, chyba też czuli taką potrzebę. Była ona tak mocna, że postanowili stworzyć mistrzostwa świata w Mobile Phone Throwing, czyli po prostu rzucie telefonem mobilnym. Jak myślicie, kto mógł wpaść na tak genialny pomysł? Oczywiście naród, który stworzył pancerną, niezniszczalną i odporną na wszelkie możliwe warunki, Nokię. Są to po prostu Finowie ? Co roku, w sierpniu, w miejscowości Savonlinna. Po co rzucać młotem czy kulą, skoro można to zrobić telefonem? Rekordzista rzucił na ponad 97 metrów! Wydaje nam się jednak, że dużo prostszą opcją jest po prostu odrzucenie połączenia, a nie od razu całego urządzenia. Co najważniejsze… Nie próbujcie tego w domu!

Nasz numer dwa, to wspomniane już wyścigi kosiarek.

Każdy szanujący się ogrodnik chciałby w takich wziąć udział! Podobnie jak w przypadku rzut telefonem, tak i w tym przypadku stała się to dyscyplina, w której można otrzymać tytuł Mistrza Świata. Kosiarki, które biorą udział w tym sporcie, nie są byle jakie. Trawnika raczej sobie nimi nie skosicie, ponieważ ze względów bezpieczeństwa, mają wykręcone ostrza. O co więc chodzi? Zawodnicy modyfikują swoje kosiary tak, aby były jak najszybsze. Zmienione może być wszystko, poza silnikiem. Niektóre maszyny potrafią osiągnąć prędkość 80 kilometrów na godzinę! Jest to w miarę niedrogi sport (a jakże ekscytujący) sport, dlatego cieszy się coraz większą popularnością. Pomimo tego, że ta forma aktywności powstała w Anglii, także w Polsce można już spotkać tego typu wydarzenia. Jeśli masz pomysł, starą kosiarkę, czas i umiejętności, to właśnie może być dyscyplina dla Ciebie!

Nasze podium zamyka Cheese Rolling.

Co roku w Anglii w regionie Gloucester odbywają się bardzo dziwne zawody. (Swoją drogą Anglicy mają wiele pomysłów na ciekawe sporty. Zawody w robieniu jak najgłupszych min czy mówieniu najbardziej wiarygodnych kłamstw, to tylko początek góry lodowej ?) Wróćmy jednak do naszego trzeciego miejsca… O co chodzi w tych zawodach? Nic prostszego. Zawodnicy po prostu gonią ser. Fanie? Nam się podoba i przy okazji jest dziwne. Sędziowie, z pewnej góry, puszczają toczący się ser (który obecnie jest tylko jego repliką), a uczestnicy, ruszają za nim w pogoń. Ten, który pierwszy będzie na dole i przekroczy linie mety, otrzymuje w nagrodę ser. Nie chcemy chyba wiedzieć jak i dlaczego te zawody powstały, ale polecamy obejrzeć relację z tego wydarzenia w internecie. Może czytając nasz opis wydaje się Wam to nudne, ale nawet nie zdajecie sobie sprawy z tego, co tam się dzieje! Jakie to są emocje! Musicie to zobaczyć. Koniecznie.

Z innych dziwnych sportów, polecamy wspomniany już we wstępie szachowy boks, 6 rund prowadzicie kulturalną rozgrywkę szachową, a przez 5 bijecie się. Ciekawe jest także Eukonkanto, ale do tego potrzebna jest żona (swoja oczywiście ?), a dla osób, które nie mogą się zdecydować, czy bardziej lubią kolarstwo czy piłkę nożną, polecamy Cycleball. Uwierzcie, że wyobraźnia ludzka nie ma ograniczeń.