Jak połączyć dużą ilość obowiązków i regularne treningi?

Jak połączyć dużą ilość obowiązków i regularne treningi?

Duża ilość obowiązków sprawia, że wiele osób ma problem z systematycznymi ćwiczeniami. Regularne treningi wymagają dobrej organizacji czasu. Ma to szczególne znacznie dla tych, którzy pracują, wychowują dzieci i zajmują się domem. Znalezienie chwili dla siebie jest istotne nie tylko dla ciała, ale również psychiki. Nawet, jeśli nie uda zrealizować się wszystkich punktów z listy „Do it”, to nic nie szkodzi! Nadmierna presja nie działa motywująco, a wręcz przeciwnie. Jeśli chcesz być rozsądnie aktywnym, to koniecznie zapoznaj się z poniższymi wskazówkami.

Radość z treningu

Zmuszanie się do ćwiczeń nie przyniesie długotrwałych rezultatów. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że po kilku tygodniach zapał do aktywności będzie coraz mniejszy. Powrót do niezdrowych nawyków, to tylko kwestia czasu. Właśnie dlatego należy znaleźć formę ruchu, która zapewnia satysfakcję. Może być to aerobik, zumba, trening na miejskiej siłowni „pod chmurką”, jazda na rowerze, nordic walking. Możliwości są niemal nieograniczone, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Trzeba także uwzględnić osobiste predyspozycje, ponieważ niewskazane jest przeciążenie organizmu.

Trening kontra odpoczynek

Wiele osób po całym dniu w pracy zastanawia się, czy zabrać się za trening, czy dać sobie czas na odpoczynek. Lepiej odpuścić, gdy jesteśmy bardzo zmęczeni. Oczywiście, zdecydowana większość profesjonalnych sportowców zachęca do tego, aby trenować mimo wszystko i nie szukać żadnych wymówek. Trzeba jednak uwzględnić, że dla nich aktywność jest również pracą zawodową, więc podchodzą do tematu nieco inaczej.

Czas na regenerację

Osoby żyjące w ciągłym biegu muszą pamiętać o czasie na regenerację. Zbyt wysoka częstotliwość treningów nie jest dobrą opcją. Czasami ćwiczyć rzadziej, a sumienniej. Złym pomysłem jest aktywność w późnych godzinach nocnych, a następnie porannych. Tak mały odstęp pomiędzy wysiłkiem fizycznym sprawi, że uleci z nas cała energia. Ciężko będzie znaleźć siłę na wykonywanie obowiązków zawodowych, posprzątanie całego domu lub naukę z dziećmi.