Zumba – świetna zabawa i ćwiczenia jednocześnie

Zumba – świetna zabawa i ćwiczenia jednocześnie

Kilka lat temu w niemal każdej siłowni zaczęły pojawiać się zajęcia z zumby. Mało kto wiedział co to jest i z czym to się je, ale bardzo szybko zyskała ona swoich fanów i do dziś jest bardzo popularnym rodzajem zajęć. Czym jest zumba i dlaczego tak wiele osób ją uwielbia?

Chudnięcie przez taniec

Zumba to połączenie tańca i aerobiku. Jej historia sięga lat 90-tych XX wieku, chociaż w Polsce zaczęła być popularna jakieś 2 lata później. W trakcie zajęć zumby uczestnicy wykonują ruchy taneczne, które pokazuje im instruktor. Możecie znaleźć mniej i bardziej zaawansowane choreografie, tak żeby jak najbardziej dopasować to do swoich możliwości i umiejętności. Chociaż początkowo Zumba opierała się na tańcach latynoskich, to teraz nie ogranicza się tylko do jednego stylu muzycznego. Możecie znaleźć zajęcia, na których pojawi się hip-hop, muzyka afrykańska i indyjska albo salsa.

Korzyści jakie daje Zumba

Wszystkie układy taneczne są tak naprawdę treningami interwałowymi i podczas godziny zajęć możecie spalić od 500 do nawet 1000 kcal. Doskonale wzmacnia kondycję i ujędrnia ciało. Dzięki temu w jaki sposób prowadzone są zajęcia możecie nawet nie poczuć zmęczenia. Jest to bardzo efektywny trening, na dodatek możecie znaleźć układy dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Dzięki swojej popularności zumba jest bardzo łatwo dostępnymi zajęciami. W niemal każdym mieście znajdziecie miejsca, które organizują takie treningi. Większość siłowni, które organizują zajęcia zorganizowane ma również instruktorów zumby. Możecie też znaleźć wiele filmików na youtube, albo kupić specjalne płyty na konsolę xbox. Jeśli nigdy nie mieliście okazji uczestniczyć w takich zajęciach to musicie koniecznie spróbować. Zumba potrafi uzależniać.