Czym wyróżniają się ekologiczne maty do akupresury?

Czym wyróżniają się ekologiczne maty do akupresury?

Ekologiczne maty do akupresury to świetna propozycja dla tych, którzy przywiązują dużą wagę do jakości wykorzystywanych akcesoriów. Znajdują one zastosowanie w rehabilitacji, ale nie tylko. Modele wykonane z naturalnych surowców nie zawierają w sobie tworzyw sztucznych. Niezaprzeczalnym atutem jest fakt, że są one wolne od toksycznych związków, które mogą negatywnie wpłynąć na zdrowie lub samopoczucie. Kolejną zaletą jest niższe ryzyko wystąpienia podrażnień delikatnej lub wrażliwej skóry. Minusem może okazać się wyższa cena zakupu. Zastanawiasz się, czy taka inwestycja ma sens? Odpowiedź znajdziesz poniżej!

Atestowane materiały

Maty do akupresury eko produkowane są przy użyciu atestowanych materiałów, takich jak np. włókno kokosowe, len, włókno bawełniane. Spełniają one szereg rygorystycznych norm oraz standardów, dzięki czemu można mieć pewność, że nie stanowią zagrożenia dla ludzi lub otoczenia. Zupełnie inaczej jest w przypadku akcesoriów z tworzywa sztucznego. Spora część z nich importowana jest z Chin, co przekłada się na niską jakość. Warto wiedzieć, że guma może stanowić źródło toksycznych związków, które nie sprzyjają zdrowiu. Stosowanie takich mat może doprowadzić do pogorszenia samopoczucia!

Ergonomiczna budowa

Naturalne maty do akupresury projektowane są z dbałością o detale. Wyróżniają się ergonomiczną budową, dzięki czemu są w stu procentach bezpieczne. Ich kolce nie są zbyt ostre, więc nie trzeba obawiać się zranienia skóry. Omawiane produkty pozwalają również uniknąć dyskomfortu ze strony układu mięśniowego oraz kostnego.

Właściwości hipoalergiczne

Maty ekologiczne pochodzące od znanych i cenionych producentów posiadają właściwości hipoalergiczne. Zmniejsza to prawdopodobieństwo wystąpienia niepożądanych reakcji skórnych lub innych niedoskonałości. Wyjątek stanowią ci, którzy są uczuleni na surowce wykorzystane do produkcji akcesorium. Właśnie dlatego przed zakupem należy jest sprawdzić, jakie materiały zostały użyte. Wybór naturalnych mat do akupresury jest spory, co ułatwia znalezienie odpowiedniego wariantu.