Co warto zjeść od razu po treningu?

Co warto zjeść od razu po treningu?

Regularnie trenujesz na siłowni, trzymasz dietę i dbasz o regenerację? W takim przypadku na pewno możesz liczyć na poprawę wyglądu. W przypadku diety i treningu warto wiedzieć, że bardzo ważne dla organizmu i regeneracji są posiłki okołotreningowe. Dzisiaj nieco więcej powiemy sobie o posiłkach potreningowych, które pozwolą nam dostarczyć do mięśni najważniejszych składników odżywczych. Co zatem warto jeść po treningu siłowym?

Banan od razu po treningu

Jednym z podstawowych źródeł energii są węglowodany. A najszybciej wchłaniają się te z cukrów, a więc te o nieco wyższym indeksie glikemicznym. Dlatego od razu po treningu poleca się jedzenie owoców, a najlepiej banana. Dzięki bananowi możemy od razu dostać zastrzyk energii i nie poczujemy aż takiego zmęczenia po treningu. Mięśnie ponownie wypełnią się glikogenem i będą mogły szybciej się regenerować. To bardzo ważny aspekt szczególnie dla osób, które np. jeszcze tego samego dnia mają do wykonania drugi trening lub też chcą być w pełni sił jeszcze w ten sam dzień.

Odżywka białkowa po treningu

Trenując na siłowni na pewno zależy nam na tym, aby rosły nam mięśnie i palił się tłuszcz. Dlatego organizm musi mieć dostarczane odpowiednie ilości białka. Białko wpływa na zdrowie i tężyznę fizyczną. Stąd też polecamy od razu po treningu spożywać odżywkę białkową. Jedząc banana, a do tego pijąc białko w mlekiem możemy nie tylko uzupełnić zapasy glikogenu, ale także zapewnić mięśniom białko, które jest niezbędne do regeneracji. Jak wiadomo białko to makroskładnik, który w głównej mierze odpowiada za budowanie mięśni i nadbudowę tkanek. Dlatego też w przypadku treningu siłowego jego podaż musi być na zwiększonym poziomie. Warto więc pilnować tego, aby nie tylko nasza codzienna dieta miała odpowiednią podaż białka, ale także o to, aby było dostarczane w odpowiednich momentach. A moment od razu po treningu na pewno jest kluczowy dla regeneracji organizmu i budowy mięśni.