Sławni sportowcy – Robert Korzeniowski

Sławni sportowcy – Robert Korzeniowski

Zapraszamy na wpis, poświęcony drugiemu, po Irenie Szewińskiej, najbardziej utytułowanemu polskiemu sportowcowi. Także jest lekkoatletą, ale specjalizuje się w chodzie. Wiecie już o kogo może chodzić? Nie ma innej opcji ? To oczywiście Robert Korzeniowski.

Jak zaczynała się jego kariera? Skąd tyle medali i wyróżnień? Jakie są jego najważniejsze osiągnięcia? Przeczytajcie ten wpis i dowiedźcie się koniecznie.

Robert Korzeniowski uradził się 30 lipca 1968 roku w Lubaczowie, mieście położonym w województwie podkarpackim.

Jego dorobek, jeśli chodzi o medale jest całkiem spory.

Może pochwalić się tym, że jest jedynym chodziarzem na świecie, który na tych samych Igrzyskach Olimpijskich zdobył dwa złote medale. Na różnych dystansach oczywiście ? Miało to miejsce w Sydney w 2000 roku. Kolejne razy po najwyższą wygraną na Igrzyskach sięgał jeszcze w Atlancie w 1996 roku i w Atenach w 2004. Trzy razy z rzędu udało się mu sięgnąć po to wymarzone złoto. Ma także liczne medale Mistrzostw Polski, Europy i Świata. Przy takiej ilości nagród, jakie ma przyznane Robert Korzeniowski, ciężko je wszystkie wymienić.

W swojej dziedzinie pobijał też kilka razy rekordy Polski czy Europy.

Trzy razy zostawał w swoim życiu odznaczony Orderem Odrodzenia Polski. Także inne państwa, jak na przykład Francja postanowiły go nagrodzić swoimi odznaczeniami.

Bardzo mocno jest zaangażowany w propagowanie sportu, zwłaszcza lekkoatletyki. Organizował lub współorganizował wiele imprez i wydarzeń. Pomagał także przy sprawach związanych w EURO 2012, które odbywało się w Polsce. Angażował się także w inne działania. Między innymi, przez pewien czas pracował nawet w Telewizji Polskiej.

Robert Korzeniowski nie tylko jest bardzo utytułowany, ale także prowadzi różnego rodzaju spotkania motywujące. Jest tak zwanym „mówcą motywacyjnym”. Wypowiada się także w sprawach biznesu.

Ciekawym faktem z życia Roberta Korzeniowskiego jest też fakt, że ma astmę. Pomimo tego jednak potrafi uprawiać sport, być aktywnym.

Uważamy, że Robert Korzeniowski jest naprawdę świetnym sportowcem. Świadczy o tych chociażby liczba złotych medali zdobytych przez niego.