Pierwszy raz na siłowni. WSZYSTKIE POTRZEBNE RZECZY

Pierwszy raz na siłowni. WSZYSTKIE POTRZEBNE RZECZY

Mamy nadzieję, że poprzedni wpis rozwiał wszystkie Twoje wątpliwości, lęki i niepokoje. Gotowy do boju, zmotywowany, masz bardzo mocne postanowienie regularnego chodzenia na siłownię. Wiesz już, że wcale nie jest straszne miejsce, gdzie spotkają Cię same przykrości. Przekonałeś się też, że na pewno tam pasujesz i chcesz rozpocząć zmianę swojego stylu życia na bardziej sportowy tryb.

Świetnie! Mamy więc dla Ciebie kilka wskazówek, które mogą okazać się przydatne za progiem siłowni ?

Zanim jednak ten próg przekroczysz, przygotuj się do tego odpowiednio. Co należy zabrać ze sobą na siłownię?

Na pewno nie raz widziałeś osoby, które wchodzą lub wychodzą z siłowni z wielkimi, sportowymi torbami. Zastanawiałeś się pewnie wtedy, co oni tam trzymają i po co im to wszystko… Już śpieszymy z odpowiedzią. Co jest w torbie?

Na pewno wygodne, sportowe ubranie.

Nie musi to być markowy dres z najnowszej kolekcji najwybitniejszego projektanta. Wystarczy zwykła, najlepiej szybko wchłaniająca pot, koszulka, a do niej wygodne spodenki, getry. Musi to być coś, w czym będziesz czuł się dobrze, co nie będzie krępowało Twoich ruchów i będzie zgodne z pewnego rodzaju dress codem (sposobem ubierania się) panującym na siłowni, na którą idziesz. Na niektórych na przykład panowie nie mogą mieć koszulek typu bokserka. Jeśli masz problem ze znalezieniem odpowiednich rzeczy, idź do najbliższego sklepu sportowego, a tam otrzymasz fachową pomoc w wyborze.

Oczywiście częścią ubrania są także buty.

Koniecznie weź czyste obuwie na przebranie. Nawet, jeśli idziesz na siłownię w sportowych butach, weź drugie na przebranie. Może Ci się tylko wydawać, że buty, w których przeszedłeś nie nabrudzą. W rzeczywistości może być inaczej…

Znajduje się tam także woda lub napój izotoniczny.

Każda osoba, która ćwiczy wie, jak ważne jest nawodnienie organizmu podczas ćwiczeń. Weź ze sobą za pierwszym razem małą butelkę z napojem. Czasami także można w torbie znaleźć batony czy owoce. Zazwyczaj w przypadku siłowni spożywa się je po trening. Jeśli jednak poczujesz w trakcie jego trwania nagły spadek energii, sięgnij po coś do jedzenia. Oczywiście zdrowego ?

Gdyby osoba wychodząca z siłowni otworzyła przed Tobą torbę, pewnie zobaczyłbyś także ręcznik i płyn do kąpieli.

Po co? Ręcznik może służyć do ćwiczeń. Chodzi o to, że niektórzy rozkładają go sobie na sprzęcie, z którego mają korzystać. Są to względy czysto higieniczne. Możesz nim na przykład obetrzeć pot. Ręcznik może także służyć do kąpieli. To by wyjaśniało obecność kosmetyków. Na wielu siłowniach istnieje możliwość skorzystania z pryszniców po skończonych ćwiczeniach.

Warto na swój pierwszy raz na siłowni zaopatrzyć się w małą kłódkę na kluczyk lub szyfr.

Po co? Niektóre siłownie mają niezamykane szafki. Przychodząc na nie, sam musisz wybrać sobie szafkę w szatni, a następnie zamknąć ją swoją kłódeczką. Jeśli zapomnisz zabrać zamknięcie, zapytaj osobę na recepcji siłowni, czy nie ma przypadkiem tymczasowo pożyczyć jakiejś kłódki. Z doświadczenia wiemy, że są przygotowani na takie pytania ?

Co jeszcze warto mieć ze sobą?

Telefon, MP4 lub cokolwiek innego, co pozwoli Ci posłuchać muzyki. Nic tak nie relaksuje na siłowni jak ćwiczenia w rytm ulubionej piosenki. Na początku warto jednak zrezygnować z tej opcji, a bardziej otworzyć się na ludzi i na to, co do Ciebie mówią.

Jeśli posiadasz już karnet lub w przypływie euforii wykupiłeś kartę stałego klienta, także weź te rzeczy ze sobą. Umożliwią Ci bezpłatne wejście na teren siłowni. Są to potwierdzenia Twojej wcześniejszej zapłaty.

Weź oczywiście motywację i dobry humor! Ciesz się tym, że właśnie zdecydowałeś się zrobić ten pierwszy krok i (chociaż) spróbowałeś spakować się do wyjścia. To dobry znak! Oby tak dalej!