Największe transfery polskich piłkarzy

Największe transfery polskich piłkarzy

Robert Lewandowski po długiej sadze transferowej przechodzi z Bayernu Monachium do FC Barcelony. Kwota transferu kapitana reprezentacji Polski ma sięgnąć 50 milionów euro, a to znaczy, że stanie się najdroższym piłkarzem z Polski w historii. Jednak w przeszłości za innych polskich graczy również kluby płaciły dziesiątki milionów.

Krzysztof Piątek

Do tej pory najwięcej trzeba było zapłacić za innego napastnika, Krzysztofa Piątka. To była cudowna historia piłkarza, który w lipcu 2018 roku zamienił Cracovię na Genoę, wtedy kwota transferu wyniosła zaledwie 4,5 miliona euro. To, co Piątek robił we włoskim klubie, przekraczało najśmielsze oczekiwania i po zdobyciu 19. goli już w styczniu przeniósł się do AC Milanu za 35 milionów. Później jeszcze zamieniał Milan na Herthę Berlin, kosztując 24 miliony, co również daje mu miejsce w czołówce najdroższych polskich piłkarzy

Arkadiusz Milik

Kolejny napastnik w zestawieniu. Milik na europejskie salony nie wdarł się przebojem, a na początku miał problemy z zaistnieniem. Zimą 2013 roku przechodził z Górnika Zabrze do Bayeru Leverkusen, tam nie wiodło mu się najlepiej i został wypożyczony do Augsburga, a później do Ajaxu i to był przełom w jego karierze. Klub z Amsterdamu zdecydował się na wykupienie Milika, który w Ajaxie prezentował się bardzo dobrze. 47 goli w 75 meczach zaowocowało transferem do Napoli za 32 miliony.

Grzegorz Krychowiak

Krychowiak, który niedawno został piłkarzem Al-Shabab, swoją karierę rozwijał we Francji. Wychowywał się w Girondins Bordeaux, ale wszyscy o nim usłyszeli w Stade Reims. To stamtąd wykupiła go hiszpańska Sevilla. W Hiszpanii Krychowiak wzniósł się na jeszcze wyższy poziom, a po Mistrzostwach Europy w 2016 roku, na których był czołową postacią naszej kadry, przeniósł się do PSG za 27,5 miliona euro.