Sytuacja Polski w Lidze Narodów

Sytuacja Polski w Lidze Narodów

Polska w czwartek na Stadionie Narodowym uległa reprezentacji Holandii 0-2, przez co jeszcze nie zapewnili sobie utrzymania w grupie A Ligi Narodów. Podopieczni Czesława Michniewicza wciąż mają na to duże szanse.

Porażka z Holendrami

Nasi reprezentanci potrzebowali punktu, aby zapewnić sobie utrzymanie, ale w czwartkowym meczu byli zaledwie tłem dla Holendrów i dość łatwo przegrali na warszawskim stadionie. Pierwszego gola już w 13. minucie zdobył Cody Gakpo, a wynik po godzinie gry ustalił Steven Bergwijn.

Co dalej?

Polska zajmuje obecnie trzecie miejsce w grupie gromadząc na swoim koncie cztery punkty po remisie w pierwszym meczu z Holandią i wygranej z Walią, z którą rywalizujemy o pozostanie w elicie Ligi Narodów. Do rozegrania w fazie grupowej Ligi Narodów pozostał już tylko jeden mecz. Walia, która zajmuje obecnie ostatnie miejsce w grupie traci do Polaków trzy punkty i chcąc się utrzymać, muszą wygrać zbliżające się starcie. O kolejności w grupie poza liczbą punktów decydują bezpośrednie mecze, a następnie bilans bramek.

Polska grupa Ligi Narodów

Przed ostatnią kolejką liderami grupy są Holendrzy, którzy wyprzedzają Belgów o trzy punkty, ale ich także czeka bezpośredni pojedynek. Polska zajmuje trzecie miejsce z dorobkiem czterech punktów. Walia zdobyła do tej pory jeden punkt, remisując z Belgią.

  1. Holandia- 13 punktów
  2. Belgia- 10 punktów
  3. Polska- 4 punkty
  4. Walia- 1 punkt